Bio

Wiola Wołczyńska to projektantka, która dzięki doświadczeniu zdobytemu w Polsce i Wielkiej Brytanii opanowała kunszt konstrukcji do perfekcji i połączyła go z lekkością projektu sygnowanego swoim nazwiskiem.
W 2010 roku zdobyła cztery wyróżnienia za kolekcję Cossack, podczas prestiżowego konkursu „Złota Nitka” w Łodzi. Zaprojektowała kostiumy do sztuki teatralnej, pt. „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij” Anny Burzyńskiej oraz tworzyła stylizacje do różnych przedsięwzięć artystycznych. Natomiast wszystkie prezentacje kolekcji podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w latach 2010-2015 kończyły się dużymi sukcesami i wieloma publikacjami w prasie.

Z początkiem 2014 roku projektantka, obok linii ubrań Wiola Wołczyńska, wprowadziła drugą linię ubrań – Wiola Wołczyńska Essential, która to koncentruje się na minimalistycznej bazie, stanowiącej doskonały fundament stylizacji. Naturalne przędze, najwyższej jakości bawełny, wełny i modalu utrzymane są w stonowanych pastelach, beżach, szarościach i czerniach.

Bardzo długo marzyła o tworzeniu biżuterii i galanterii skórzanej, ale ważnym było znalezienie doświadczonych jubilerów i kaletników, bo najwyższa jakość jest dla niej kluczowa. 

Akcesoria skórzane wytwarzają dla Wioli kaletniczki - mama i córka. Praca jest żmudna, bo każdy, nawet najdrobniejszy element wykonywany jest ręcznie. Biżuterię natomiast, wytwarzają niezwykle zdolni z dużym doświadczeniem jubilerzy.

Pierwsze modele biżuterii powstały 2017 roku, natomiast od jesieni 2019 powstały dwie pełne kolekcje bransoletek, pierścionków, naszyjników i kolczyków. Wiola chce, aby jej akcesoria były wyraziste i nowoczesne, jednak nie odbiegały od trendów.

Jej klientki kochają minimalizm, choć czasem też pragną się wyróżnić, dlatego powstał zestaw biżuterii z dużymi giętymi ogniwami, a torebki miały intrygujące odstające rogi.

W czasach przesytu i wszechobecnej bylejakości Wiola chce tworzyć produkty, które można nosić latami. Biżuterię tworzy ze srebra i złota, więc jest absolutnie wieczna, natomiast akcesoria wykonane są z naturalnej skóry, którą można po intensywnym użytkowaniu zregenerować. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.